Bu sayfa yazıcı önizleme sayfasıdır.
Sayfaya geri dönmek için tıklayın.
Sayfayı yazdır

Faaliyetler

 


Özbekistan Büyükelçisi Ulfat Kadirov, ATKA Kurucusu Atilla Dinçer davetlisi olarak Eskişehir’i ziyaret etti

27 Kasım 2012: Özbekistan Büyükelçisi Ulfat Kadirov, Ticaret Müsteşarı Azizbek Salahaddinov ve Siyasi İşlerden sorumlu Müsteşar İslamcan Karimov Yetim Ltd.Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Dinçer davetlisi olarak Eskişehir’i ziyaret etti.

Atilla Dinçer, Ticaret ve Yatırımı Arttırmak konulu toplantı düzenleyerek Eskişehirli işadamlarını bir araya getirdi.

ATKA davetlisi olarak organizasyonu birlikte yürütmek üzere MBA, Liechtenstein ve Isviçre devletleri Eco-c başyetkilisi. Liechtenstein Ekonomi bakanlığında halk eğitim uzmanı, Avusturya Türk Toplum Başkanı ve ATKA Avrupa Türkiye Kalkınma Ajansı Kurucusu Attila Dinçer ve Eco-C (Avrupa iletişim sertifika Avrupa genel başkanı) IKP (uluslar arası iletişim platformu Avrupa başkanı) Prof. Leopold Kaiblinger katıldı. 

Programda, Özbekistan Büyükelçisi ilk olarak Eskişehir Valisi Dr.Kadir Koçdemir’i ziyarette bulundu.

Vali Dr. Kadir Koçdemir, Özbekistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Ulfat Kadirov, Siyasi İşlerden Sorumlu Müsteşar İslamcan Karimov ve Ticari İşlerden Sorumlu Müsteşar Azizbek Salahiddinov’u makamında kabul etti.

Türkiye Önemli Adımlar Attı

Heyeti Eskişehir’de misafir etmekten şeref duyduklarını belirten Koçdemir, “Ziyaretiniz Eskişehir ve Özbekistan arasında güzel işbirliği imkanlarına katkı sağlayacaktır” dedi.

Büyükelçi Ulfat Kadirov da konuşmasında Türkiye’nin son 20-30 yılda attığı adımlar ve demokrasi alanında kaydettiği gelişmelerle birlikte her zaman örnek bir ülke olduğunu vurguladı.

600 Civarında İş Adamınız Var

İki ülke arasındaki gelişmiş ekonomik ilişkilere değinen Kadirov, şunları söyledi;

“Türkiye, Özbekistan için çok önemli bir ülkedir. Ülkemizde Türk iş adamlarının 600 civarında şirketi var. Bunların büyük bölümünde iki ülkenin işadamları ortaklık yapıyor. 100’den fazla şirket ise tamamen Türk iş adamlarının sahibi olduğu şirketlerdir” dedi.

Dünya Pazarını İyi Biliyorsunuz

Özbekistan’ın Türk işadamlarını beklediğini dile getiren Büyükelçi Kadirov, “Bağımsızlığımızı ilan edişimizin üzerinden geçen 20 senede biz de önemli adımlar attık. Türk işadamları dünya pazarını çok iyi biliyorlar. Dolayısıyla Türk iş adamlarının ülkemize katkıları olacaktır” diye konuştu.

Kadirov Eskişehir’in 2013 Türk Dünyası Kültür Başkentliği konusunda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını da dile getirdi.

Elma Bahçeleriniz İlham Verdi

2010 yılında Isparta’yı ziyaret eden Özbek işadamlarının bu şehirde elma bahçelerini incelediğini anlatan Kadirov, “Bugün o elma bahçelerinin aynısını Taşkent’te görebilirsiniz. Bu nedenle bu tür ziyaretleri, iş adamları arasında ileri düzeyde işbirliğini çok önemsiyoruz” şeklinde konuştu.

Vali Koçdemir ise, özellikle Orta Asya’da farklı ülkelere gittiklerinde Özbekistan’da üretilen sebze ve meyvelerle sıkça karşılaştıklarını anlattı ve “Bu da tarım alanında ileri bir seviyede olduğunuzu gösteriyor” dedi.

Türk Dünyasına Özel Bir Köşe

Konuşmaların ardından Özbekistan Cumhuriyeti Büyükelçisi Ulfat Kadirov Vali Koçdemir’e Özbekistan sanatının örneklerinden olan bir resim hediye etti. Koçdemir, önümüzdeki günlerde Türk Dünyası için bir köşe ayrılacağını belirtti ve “Hediyeniz bu köşede ülkenizi temsil edecek ve köşenin en güzel resimlerinden birisi olacaktır” diyerek Büyükelçi Kadirov’a teşekkürlerini sundu. Koçdemir de Kadirov’a, altın ve gümüş işlemeli bir tabak hediye etti.

Haber: Eskişehir Valiliği

 

Özbekistan’ın Ankara Büyükelçisi Ulfat Kadirov Eskişehir ziyareti kapsamında beraberindeki heyetle Tepebaşı Belediyesi’ni ziyaret etti.

Özbek konukları Tepebaşı Belediyesi’nde Başkan Vekili Ali Topkaya ve Başkan Yardımcısı Dr. M. Fuat Gürcüoğlu karşıladı. Başkan Yardımcısı Gürcüoğlu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Tepebaşı bölgesi ile ilgili olarak büyükelçiye bilgi veren Gürcüoğlu iki ülke arasında olan tarihi bağların önemine vurgu yaparak benzer kültür ve geleneklere sahip iki ülkenin ilişkilerini gelişmesi açısından Tepebaşı Belediyesi’nin üzerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduğunu belirtti.

Büyükelçi Ulfat Kadirov da Eskişehir’de olmaktan dolayı mutlu olduğunu dile getirerek Türkiye’nin Özbekler için önemli bir ülke olduğunu söyleyerek aynı coğrafyada yaşamış aynı tarihi paylaşmış iki milletin güçlü bağlarının geleceğe taşınması için çalışacaklarını söyledi.

Ziyaret sonunda Özbekistan’ın Ankara Büyükelçisi Ulfat Kadirov Özbekistan’nın geleneksel çay takımını Başkan Yardımcısı Gürcüoğlu’na hediye etti. Dr. M. Fuat Gürcüoğlu da üzerinde Atatürk’ün resmi ve imzası bulunan kravat, lületaşından zarf açacağı ve Tepebaşı Belediyesi’ni tanıtan hediyeleri Ulfat Kadirov’a takdim etti.

Haber: Tepebaşı Belediyesi

 

Yetim Ltd.Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkacar

Yetim Ltd.Şti. nin düzenlemiş olduğu panel’e Eskişehirli işadamları katıldılar. Özbekistan Büyükelçisinin açılış konuşmalarından sonra, Onur Özkacar Yetim Ltd.Şti. hakkında bilgiler Verdi.

Eskişehir de özellikle zihinsel engelli bireylerin yaşamlarını iyileştirmek adına yapılması gereken pek çok hizmetin gerçekleşmesinde katkılar sunmuş, her açıdan destek olmuştur.

Zihinsel Engelliler için Diş Hastanesi,  Devlet Hastanesi Zihinsel Engelliler Kliniği, Osmangazi Üniversitesi Engelliler Araştırma Merkezi gibi  kuruluşları bunlara örnek gösterebiliriz.

Bu  çalışmalar kapsamında dernek olarak  kendi imkanlarımızla Yunanistan, Avusturya, Almanya, isveç ve Avrupa da Engelliler için Servis Sağlayıcıları Birliği ile ilişkiler kurduk. Bu  kuruluşun Türkiye den ilk üyesi olarak oldukça iyi ilişkiler geliştirdik.

Eskişehir de gerçekleştirdiğimiz  çok önemli bir hizmet, ülkemizde ilk defa tüm engel gruplarına uyumlu olarak  tasarlanan donanımlarıyla  ilk engelsiz camii’nin açılması olmuştur. Yetim Limited Şirketi bu çalışmalar kapsamında,  modifikasyon  projelerine yönelik yurtdışında tasarlanan  engelli servis araçları’ nın  işletmesini yaparak kentimizde örnek bir hizmet vermektedir.

 

Yetim Ltd.Şti., Hukuk Danışmanlığı, Taşımacılık, Hasta ve engelli taşımacılığı, teknik destek, proje yönetimi, teknoloji , destek hizmetleri sağlamak, kurumlar ve özel sektöre yazılım teknolojilerini kazandırmak , yazılım geliştirme ve bakım/idame amaçlı bilgisayar merkezleri kurmak ve işletmek üzere kurulmuştur. Yetim Ltd.Şti. bugüne kadar edindiği ileri seviyedeki bilgi birikimi ve deneyimini, ulusal platformlarda kamu ve özel sektörün hizmetine sunmak ve bunu geniş bir bakış açısıyla bir hizmet ağına dönüştürmek üzere çalışmalarını sürdürmeye devam edecektir.

 

Onur Özkacar ‘’Yetim Ltd.Şti. yurt içi ve yurtdışında iş yapan Türk İşadamlarımızı bir araya getirerek, yatırım yapma imkanlarını sağlamayı amaçlamaktayız. ‘’

 

Yetim Ltd.Şti. Hasta ve engelli taşımacılığı hizmeti, Yatırım Danışmanlığı kapsamında, Eximbank kredileri, Hazine Teşvikleri, Yurtdışı organizasyonları, Devlet Destekleri, Dış ticaret ithalat ihracat hizmetleri sağlamaktadır.

Yetim Ltd.Şti. Danışmanlık hizmetleri kapsamında, özel sektör teknoloji içeren projelerde proje yönetimi hizmetleri, AR-GE projeleri danışmanlık, TKY Toplam Kalite Yönetim sistemleri, SAP ve ERP danışmanlıkları ve yazılımları, kalite güvence hizmetleri, donanım merkezleri kurma ve işletme hizmetleri, bilişim teknolojileri altyapı hizmetleri ve avrupa birliği projeleri yazılımları ve proje yöneticiliği sağlamaktadır.

 

Bunlara ilaveten, Hukuk danışmanlığı hizmeti, Finans Banka Mali Danışmanlık hizmeti vermektedir.

 

Özbekistan Büyükelçisi ve Yetim Ltd.Şti. daha sonra ESO Eskişehir Sanayi Odası ve Organize Sanayi Bölgesinde ziyaretlerde bulundular.

Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş M.Özaydemir ziyareti gerçekleştirildi.

Organize Sanayi Bölgesi ICF Ankastre Fabrika Ziyareti

 

 

 

Yükseliş Un ve İrmik Teknolojisi Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş.

BoyPlast Boya ve Plastik Malzeme San.ve Tic.Ltd.Şti.

Özbekistan Büyükelçiliği organizasyonunu başarılı bir şekilde yürüten Yetim Ltd.Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özkacar ''Kısa zamanda Büyükelçilik Organizasyonlarını tekrar düzenlemeye devam edeceğiz, amacımız Eskişehirli firmalarımızın yatırım, İhracat ve ithalat yapmalarına katkı sağlamaktır. Eğer firmalarımıza ufacık bir katkımız olursa bundan dolayı gurur duyacağız, organizasyonumuzda bizlere kapısını açan Eskişehir Valisi Sayın Kadir Koçdemir'e çok teşekkür ederiz.''